Evlilik ve Aile Danışmanlığı, aile üyeleri arasında çıkan sorunları, tüm aile bireylerinin katılımı ile çözümlenmesidir. Aile içerisindeki oluşan sorunları ortadan kaldırmayı hedefleyen danışmanlıkta; aile içindeki iletişim, kurallar, roller, yakınlık, anlayış, güven, problem çözme gibi temel öğelerin geliştirilmesi amaçlanır.

Danışmanlık sürecinde yapılan görüşmelerde ailenin yaşadığı sorunlu alanlar tespit edilir. Ailenin yaşadığı soruna ve ilerleme hızına bağlı olarak seans süreleri psikolog ve aile bireyleri tarafından beraber değerlendirilir.

Günümüzde Çift Danışmanlığı üzerinde seans almak isteyen bireyler, evlilik öncesinde de danışmanlığa başvurmaktadır. Çift Danışmanlığında psikolog, çift arasındaki çatışma konularını ortaya çıkarıp, her bir bireyin hangi davranışların nasıl değişeceğini tanımlayarak, çiftin daha doyum verici bir ilişki yaşayabilmesi için yardımcı olabilir. Bunun yanında bireylere nasıl iletişim kuracaklarını, birbirlerini nasıl etkili dinleyeceklerini, rekabetten nasıl uzak duracaklarını, nasıl ortak amaçlar belirleyeceklerini ve sorumluluklarını nasıl ortak paylaşabileceklerini seans esnasında çiftler ile beraber çalışarak  yol gösterir.

Her ilişkide görülen zaman zaman tartışmalar doğal karşılanabilir. Ancak sorunlar kimi zaman çiftler tarafından çözüm sağlayamaz ve ilişkiler tehlikeli bir yol ayrımına geldiğinde destek almakta geç kalınabilir. Daha sağlıklı olan ise herşeyin son noktaya  gelmeden önce böyle bir profesyonel destek almaktır.

Evlilik ve Aile Danışmanlığında;  bireyleri evliliğe hazırlama, eş seçimi, evlilik ve ilişki sorunları (iletişim sorunları, güç savaşı, sorumluluk almama, ilgisizlik), aldatma, öfke kontrolü, kişilik çatışmaları, bağımlı ilişki, boşanma öncesi danışmanlık, boşanma ve sonrası, boşanma süreci ve çocuk gibi konulara hizmet verilmektedir.